Psycholog WarszawaJak znaleźć idealnego partnera 3/3
forum psychiczne, forum psychiatryczne, forum psychologia

Zdrowa psychika, forum zdrowa psychika dotycząca psychologii zdrowia, higieny psychicznej oraz zaburzeń psychicznych.


You are not connected. Please login or register

Jak znaleźć idealnego partnera 3/3

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Jak znaleźć idealnego partnera 3/3 Empty Jak znaleźć idealnego partnera 3/3 Sob Kwi 17, 2010 5:16 am

rekreacyjna



Rozejrzyj się

- Zawsze tak się składało, że ja, najmłodsza siostra, wchodziłam w związki z najmłodszymi braćmi - mówi Ula. - To prawda, bywała jakaś niezwykła nić porozumienia między nami, ale zazwyczaj mimo wszystko to się kończyło. Teraz od trzech lat jestem z jedynakiem i w sumie jest podobnie. Mamy wzloty i upadki. Nie widzę różnicy w komunikacji, oprócz tej, że on, jako jedynak, jest ogólnie specyficzny. Sądzę, że ta teoria o dobieraniu się według pozycji w rodzeństwie jest jak horoskopy: może się sprawdzić albo nie.

Jedynacy to rzeczywiście grupa specyficzna; to, czego inni nauczyli się w codziennych sprzeczkach i poszturchiwaniach, oni musieli wydedukować z relacji z rodzicami i rówieśnikami. Dlatego w przypadku jedynaków trudno mówić o jakichkolwiek prawidłowościach w tym względzie - tutaj wszystko zależy od ich osobowości oraz od stopnia zaangażowania bliskich w ich rozwój społeczny.

Badania nie potwierdzają jednoznacznie hipotezy o wpływie pozycji partnerów w rodzeństwie na losy ich związku. Ale najlepszym sposobem weryfikacji jest tutaj samo życie. Rozejrzyjmy się dookoła: czy czasem nie jest tak, że jedyna para ze studiów, która się nie rozpadła, to dwójka starszego rodzeństwa? A nasi rodzice, którzy przeżyli razem trzydzieści lat, czy nie byli oboje najmłodsi w swoich rodzinach?

Niezależnie od tego, czy teoria jest prawdziwa czy nie, warto, szukając partnera czy partnerki, wziąć pod uwagę również ich pozycję w rodzinie. Nic oczywiście nie zakładając z góry. Ale gdy uświadomimy sobie pewne schematy, będzie nam łatwiej zapobiec problemom. A gdy się pojawią, rozwiązywać je w sposób dojrzały i świadomy naszych ograniczeń.
za:edziecko.pl

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach