Psycholog WarszawaBorderline zaburzenia osobowości
forum psychiczne, forum psychiatryczne, forum psychologia

Zdrowa psychika, forum zdrowa psychika dotycząca psychologii zdrowia, higieny psychicznej oraz zaburzeń psychicznych.


You are not connected. Please login or register

Borderline zaburzenia osobowości

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Borderline zaburzenia osobowości on Pon Kwi 23, 2012 6:23 am

Admin


Admin
Borderline zaburzenia osobowości są często katastrofalne stan psychiczny, zarówno dla ludzi, którzy mają go i dla ludzi wokół nich.

Być może kształtuje szkodliwych doświadczeń z dzieciństwa i dysfunkcji mózgu, osoby z rozpoznaniem zaburzeń osobowości borderline żyć w świecie chaosu wewnętrznego i zewnętrznego. Mają trudności w regulacji swoich emocji i często są w stanie wstrząsu. Mają zaburzony obraz siebie, często czuje się bezwartościowy i fundamentalnie złe lub uszkodzone.

A gdy oni tęsknią za miłość relacje, osoby z zaburzeniami osobowości borderline zwykle uznają, że ich złość, impulsywność, burzliwe załączników, a także częste zmiany nastroju wcisnąć innym hotelu.

W ciągu ostatnich 10 lat, zwiększając świadomość i badania pomagają poprawić leczenie i zrozumienie zaburzeń osobowości borderline. W tym samym czasie, pozostaje kontrowersyjny warunek, zwłaszcza, że ​​o wiele więcej kobiet niż mężczyzn z rozpoznaniem go, zadając pytania dotyczące uprzedzeń związanych z płcią. Choć ostateczne dane są niekompletne, szacuje się, że 1 procent do 2 procent dorosłych Amerykanów ma zaburzenie osobowości borderline (BPD). Występuje w około jednym na 33 kobiet, w porównaniu z jednym na 100 mężczyzn, a jest zwykle rozpoznawana we wczesnej dorosłości.

W przeciwieństwie do percepcji zalegających dowody wschodzących wskazują, że osoby z BPD często lepiej w czasie i że mogą żyć szczęśliwe, spokojne życie. Objawy przedmiotowe i podmiotowe

Borderline zaburzenia osobowości wpływa na to jak ludzie myślą o sobie, w jaki sposób odnoszą się do innych i jak się zachowują.

Osoby z BPD mają często niestabilne poczucie kim są. Oznacza to, że ich obraz samego siebie lub poczucie własnej często szybko się zmienia. Oni zazwyczaj postrzegają siebie jako zły lub zły, a czasem mogą czuć się tak, jakby nie istnieją w ogóle. Ten niestabilny obraz samego siebie może prowadzić do częstych zmian miejsc pracy, przyjaźni, celów, wartości i tożsamości płciowej.

Związki są zwykle w zgiełku. Osoby z BPD często doświadczają miłości i nienawiści relacje z innymi. Mogą idealizować kogoś w jednej chwili i nagle i dramatycznie przejście do wściekłości i nienawiści nad postrzeganych lekceważy, a nawet nieporozumień. To dlatego, że ludzie z zaburzeniami mają trudności z zaakceptowaniem szarych obszarów - wszystko jest albo czarne, albo białe. Na przykład, w oczach osoby z BPD, ktoś jest dobry albo zły. I to ta sama osoba może być dobry jeden dzień i zła następny.

Ponadto, osoby z BPD często angażują się w zachowania impulsywne i ryzykowne. Takie zachowanie często wiatry aż boli ich, czy emocjonalnie, finansowo czy fizycznie. Na przykład, mogą one prowadzić lekkomyślnie, wykonywać seksu, brać narkotyków lub pójść na wydatki lub hazardu sprees. Osoby z BPD również często angażują się w zachowań samobójczych lub celowo zranić do emocjonalnej ulgi.

Inne objawy zaburzeń osobowości borderline mogą obejmować:

* Silne emocje, które wosk i blednąć często
Pliki * intensywne, ale krótkie epizody lęku lub depresji
* Niewłaściwe złość, czasem przerodzić fizycznych konfrontacjach
* Trudności w kontrolowaniu emocji i impulsów
* Strach przed samotnością

Borderline Personality Disorder: Przyczyny

Jak w przypadku innych zaburzeń psychicznych, przyczyny zaburzeń osobowości borderline są złożone. Nazwa powstała z powodu teorii w 1940 i 1950, że choroba była na pograniczu nerwic i psychoz. Ale ten pogląd nie odzwierciedla obecnego myślenia. W rzeczywistości niektóre grupy poparcia nalegali na zmianę nazwy, np. nazywając ją zaburzenia emocjonalne regulacji.

Tymczasem powodem BPD pozostaje przedmiotem badań, a nie ma znany sposób aby temu zapobiec. Możliwe przyczyny to:

- Genetyka. Niektóre badania bliźniąt i rodzin sugerują, że zaburzenia osobowości mogą być dziedziczone.

- Czynniki środowiskowe. Wielu ludzi z pogranicznym zaburzeniem osobowości mają historię nadużyć w dzieciństwie, zaniedbanie i separacji od opiekunów i bliskich.

- Zaburzeniami mózgu. Niektóre badania pokazują zmiany w niektórych obszarach mózgu zaangażowanych w regulacji emocji, impulsywność i agresja. Ponadto, niektóre związki chemiczne w mózgu, które pomagają regulować nastrój, takich jak serotonina, może nie działać prawidłowo.

Najprawdopodobniej połączenie tych kwestii powoduje zaburzenie osobowości borderline.

Borderline Personality Disorder: Czynniki ryzyka

Formy osobowości w dzieciństwie. Jest kształtowana przez obie dziedzicznych tendencji i czynników środowiskowych, lub swoich doświadczeń w dzieciństwie. Niektóre czynniki związane z rozwojem osobowości mogą zwiększać ryzyko zachorowania na zaburzenie osobowości borderline. Należą do nich:

- Dziedziczne predyspozycje. Możesz być na większe ryzyko w razie bliskiego członka rodziny - matka, ojciec lub rodzeństwo - ma zaburzenia.

- Nadużywanie dzieciństwa. Wiele osób z raportu zaburzeń bycia seksualnie lub maltretowana fizycznie w dzieciństwie.

- Zaniedbanie. Niektóre osoby z zaburzeniami opisać dotkliwe pozbawienie, zaniedbaniem i opuszczenia w dzieciństwie.

Borderline Personality Disorder: Kiedy do lekarza

Ludzie z pogranicznym zaburzeniem osobowości często czują się źle, sam, puste i beznadziejne. Są one zazwyczaj pełne własnej nienawiści i poczucia odrazy. Mogą one być w pełni świadomi, że ich zachowanie jest destrukcyjne i być zmartwiony o tym. Impulsywność mogą powodować problemy z hazardem, jazdy lub nawet prawem. Może się okazać, że wielu dziedzinach życia ulegają zmianie, w tym związku, pracy lub szkoły.

Jeśli zauważysz te rzeczy o sobie, porozmawiać z lekarzem lub psychicznego lekarzem. Prawo leczenie może pomóc Ci poczuć się lepiej o siebie i pomóc żyć bardziej stabilne, satysfakcjonujące życie.

Jeśli zauważysz te rzeczy członka rodziny lub przyjaciela, rozmawiać z nimi o widzenie się z lekarzem lub psychicznego lekarzem. Należy jednak pamiętać, że nie można zmusić kogoś do szukania pomocy. Jeśli związek ma się zbytnio zmartwiony, może okazać się pomocne, aby zobaczyć terapeuta sam.

Borderline Personality Disorder: Badanie i diagnoza

Zaburzenia osobowości są diagnozowane na podstawie objawów podmiotowych i przedmiotowych oraz dokładnej oceny psychologicznej. Aby być zdiagnozowane z pogranicza zaburzeń osobowości, ktoś musi spełniać kryteria wyrażone w Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM). Niniejszy podręcznik został opublikowany przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne i jest używana przez specjalistów od zdrowia psychicznego w celu zdiagnozowania psychiczne warunki i przez firmy ubezpieczeniowe do zwrotu na leczenie.

Kryteria DSM pamiętać, że osoby z BPD mają wzorzec niestabilnych związkach, wizerunku i nastroju, a także zachowań impulsywnych. Są to na ogół rozpoczynają się w okresie wczesnej dorosłości.

Dla BPD być zdiagnozowane, co najmniej pięć z następujących objawów muszą być obecne:

Pliki * Intensywne obawy opuszczenia
* Wzorzec niestabilnych związkach
* Niestabilny obraz samego siebie
Pliki * impulsywne i autodestrukcyjne zachowania
* Zachowania samobójcze lub samookaleczenia
Szerokie wahania nastroju
Pliki * Chroniczne poczucie pustki
* Niewłaściwe gniew
Pliki * Okresy paranoi i utraty kontaktu z rzeczywistością

Rozpoznanie BPD jest zwykle u osób dorosłych, a nie dzieci i młodzieży. To dlatego, że to, co wydaje się być objawy BPD może odejść z dojrzałości.


Borderline Personality Disorder: Powikłania

Borderline zaburzenia osobowości może uszkodzić wiele dziedzin życia danej osoby. Relacje, praca, szkoła, działalności socjalnej, obraz samego siebie - wszystko to może ulec pogorszeniu. Powtarzające się utraty pracy i rozbite małżeństwa są wspólne. Samookaleczanie, takich jak cięcie lub pieczenie, może spowodować blizny i częste hospitalizacje. Wskaźniki samobójstw wśród osób z BPD są bardzo wysokie, osiągając 10 procent.

Ponadto, osoby z zaburzeniami osobowości borderline mogą mieć inne problemy ze zdrowiem psychicznym, zbyt, w tym:

* Depresja
* Nadużywanie substancji
* Zaburzenia lękowe
* Zaburzenia odżywiania
* Choroba afektywna dwubiegunowa
* Inne zaburzenia osobowości

Ze względu na ryzykowne, zachowania impulsywne, osoby z BPD są bardziej narażone na nieplanowanych ciąż, chorób przenoszonych drogą płciową, wypadków samochodowych i walk fizycznych. Mogą także brać udział w niewłaściwych relacji, jako sprawcy lub nadużywane.

Borderline Personality Disorder: Leczenie

Leczenie zaburzeń osobowości borderline poprawiła się w ostatnich latach wraz z przyjęciem technik specjalnie skierowana do osób z tym zaburzeniem. Leczenie obejmuje:

- Psychoterapia. Jest to podstawowy zabieg dla BPD. Dialektyczna terapia behawioralna (DBT) został zaprojektowany specjalnie w celu leczenia choroby. Generalnie prowadzone przez doradztwo indywidualne, grupowe i telefon, DBT wykorzystuje umiejętności podejście do nauczania ludzi, jak regulują swoje emocje, tolerować cierpienia i poprawę relacji.

- Leki. Leki nie mogą wyleczyć BPD, ale mogą pomóc związanych z tym problemów, takich jak depresja, impulsywności i lęku. Leki mogą zawierać przeciwdepresyjnych, leków przeciwpsychotycznych i antianxiety.

- Hospitalizacja. Czasami osoby z BPD może potrzebować więcej intensywne leczenie w szpitalu psychiatrycznym lub w klinice. Hospitalizacja może także zapewnić im bezpieczeństwo od samookaleczeń.

Ponieważ leczenie może być intensywne i długotrwałe, ludzie stoją przed największą szansę na sukces, gdy znajdą psychiczne służby zdrowia z doświadczeniem leczenia BPD.

Borderline Personality Disorder: samoopieki

Życie z pogranicza zaburzeń osobowości może być trudne. Możesz w pełni uświadomić sobie, że twoje zachowania i myśli są autodestrukcyjne lub szkodliwe jeszcze czuć w stanie je kontrolować. Leczenie może pomóc nauczyć się umiejętności do zarządzania i radzenia sobie ze swoim stanie.

Inne rzeczy można zrobić, aby pomóc zarządzać swoją kondycję i czujesz się lepiej o siebie to:

* Trzymanie się planu leczenia
* Uczestniczy w sesjach terapeutycznych zgodnie z planem
* Ćwiczenie zdrowych sposobów ułatwiających bolesne emocje, zamiast zadawać samookaleczeń
* Nie obwiniać siebie za to, że zaburzenie ale uznając swoją odpowiedzialność, aby ją traktować
* Nauka jakie rzeczy może spowodować wybuchy złości lub impulsywne zachowanie
* Nie jest zakłopotany poprzez ten warunek
* Pierwsze leczenie problemów związanych, takich jak uzależnień
* Edukacja pod uwagę choroby, aby zrozumieć jego przyczyny i leczenie lepsze
* Wychodząc z innymi z zaburzeniami dzielić się spostrzeżeniami i doświadczeniami

Pamiętaj, że nie ma jedno prawo droga do wyjścia z BPD. Stan wydaje się być gorzej u młodych dorosłych i stopniowo może lepiej z wiekiem. Wiele osób z zaburzeniami znaleźć większą stabilność w ich życiu podczas swoich latach 30. i 40.. Ich wewnętrzna nieszczęście może zmniejszyć i idą na utrzymanie kochających relacji i cieszyć się znaczące kariery.

Zobacz profil autora http://zdrowa-psychika.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach