Psycholog WarszawaPięć etapów dla członków rodziny
forum psychiczne, forum psychiatryczne, forum psychologia

Zdrowa psychika, forum zdrowa psychika dotycząca psychologii zdrowia, higieny psychicznej oraz zaburzeń psychicznych.


You are not connected. Please login or register

Pięć etapów dla członków rodziny

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Pięć etapów dla członków rodziny on Pon Kwi 23, 2012 6:30 am

Admin


Admin
Pięć etapów dla członków rodziny

Odkrycie Członkowie rodziny i Reakcja na Borderline Personality Disorder

Ludzie, którzy kochają kogoś z Borderline Personality Disorder zdają się przechodzić przez podobne etapy w ich odkryciu i uczenia się na temat choroby i odzyskanie własnego życia. Im dłużej trwa związek, tym dłużej każdy etap wydaje się podjąć. Chociaż te etapy są wymienione w ogólnej kolejności, w której chodzą ich doświadczenie, większość ludzi poruszać się tam iz powrotem pomiędzy różnymi etapami.

Etap zamieszanie

To zazwyczaj występuje przed diagnoza Borderline Personality Disorder jest znany. Członkowie rodziny starają się zrozumieć, dlaczego granice, czasami zachowują się w sposób, które wydają się nie mieć sensu. Szukają rozwiązań, które wydają się nieuchwytne, obwiniania siebie, albo pogodzić się żyć w chaosie. Nawet po poznanie BPD, może to potrwać członków rodziny (czasem określane jako "non-BPS") tygodni lub miesięcy, aby naprawdę zrozumieć na poziomie intelektualnym jak Borderline Osoba jest osobiście dotkniętych tym złożonym zaburzeniem. To może trwać nawet dłużej absorbować informacji na poziomie emocjonalnym.
Outer-Directed Stage - Skoncentruj się na osobie z Borderline Personality Disorder

Na tym etapie nie rozgraniczenia zwrócić swoją uwagę w kierunku osoby z zaburzeniami, zachęcając ich do szukania profesjonalnej pomocy, starając się nakłonić ich do zmiany, i próbuje wszelkich starań, aby nie wywołać problematyczne zachowanie. Ludzie na tym etapie zazwyczaj się wszystko, co możliwe o BPD, starając się zrozumieć i wczuć się osoby dbają o. To może trwać członkom rodziny dużo czasu, aby potwierdzić uczucia gniewu i smutku - zwłaszcza, gdy Borderline Osoba jest rodzicem lub dzieckiem. Gniew jest bardzo powszechną reakcją, chociaż większość członków rodziny zrozumieć na poziomie intelektualnym, że Borderline Personality Disorder nie jest na pograniczu winy. Jednak ponieważ gniew wydaje się być niewłaściwa reakcja na sytuacje, które mogą być poza kontrolą pogranicza, członkowie rodziny często tłumią swój gniew i zamiast depresji doświadczenie, beznadzieja, i poczucie winy. Do głównych zadań dla członków rodziny w tym etapie obejmuje uznanie i radzenia sobie z własnymi emocjami, pozwalając Borderline Osoba wziąć odpowiedzialność za własne czyny, a rezygnując z fantazją, że Borderline osoba będzie zachowywać się jak członkowie rodziny chcieliby je.
Inner-Directed Stage - Focus na siebie Ones

Ostatecznie, członkowie rodziny spojrzeć do środka i przeprowadzić uczciwą ocenę siebie. To trwa dwie osoby mają związek, a cel dla członków rodziny w tym etapie jest, aby lepiej zrozumieć ich rolę w tworzeniu relacji, co to teraz jest. Celem tutaj bez własnego rekryminacja, ale wgląd i samopoznania jest.
Podejmowanie decyzji Stage

Uzbrojeni w wiedzę i zrozumienie, członkowie rodziny starają się podejmować decyzje o relacji. Etap ten często może trwać miesiące lub lata. Członkowie rodziny, w tym etapie trzeba jasno zrozumieć swoje własne wartości, przekonań, oczekiwań i założeń. Na przykład, jeden mężczyzna z żoną fizycznie przemocy granicy pochodzi z konserwatywnej rodziny, która mocno zgadzam się z rozwodem. Jego przyjaciele radzili mu, aby oddzielić od niej, ale czuł, nie może tego uczynić z powodu swojego niepokoju o tym, jak jego rodzina zareaguje. Może się okazać, że Twoje przekonania i wartości służył Ci dobrze przez całe życie. Albo może się okazać, że odziedziczył je od rodziny, bez określenia, czy oni naprawdę odzwierciedla, kim jesteś. Tak czy inaczej, ważne jest, aby kierować się własnymi wartościami - nie kogoś innego.
Faza rozdzielczości

W tym ostatnim etapie, członkowie rodziny realizować swoje decyzje i żyć z nimi. W zależności od rodzaju relacji, niektórzy członkowie rodziny mogą z czasem zmienić zdanie wiele razy i wypróbować różne możliwości.
Jeśli chodzi o wybrane relacje, odkryliśmy, że granica chęci do przyznać, że miał problem i szukać pomocy było zdecydowanie czynnikiem decydującym o tym, czy para pozostała razem czy nie ... Jeśli patrząc na to teraz, wiem, że nie jesteś sam.

Zobacz profil autora http://zdrowa-psychika.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach