Psycholog WarszawaJak Matka z Borderline wpływa na jej dzieci 2
forum psychiczne, forum psychiatryczne, forum psychologia

Zdrowa psychika, forum zdrowa psychika dotycząca psychologii zdrowia, higieny psychicznej oraz zaburzeń psychicznych.


You are not connected. Please login or register

Jak Matka z Borderline wpływa na jej dzieci 2

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Crandell et al. (1997) empirycznie zweryfikować, że sposób, w jaki zorganizowana i psychicznie matki dokładnie przejrzał ich dzieciństwo przewidzieć sposób, w jaki matki współdziałali ze swoimi dziećmi. Tak więc matki, zidentyfikowane jako posiadające "bezpieczne" przywiązania w dzieciństwie współdziałali bardziej płynnie i synchronistically ze swoimi dziećmi niż matki zidentyfikowane jako "niebezpieczne". Szpotawej, matkę z historią BPD w traumatycznych wczesnych doświadczeń i przez maladaptive wyniki statusu załączników wzorców zachowań, które są mniej popiera autonomię dziecka. Matki z BPD mają tendencję do interakcji z dziećmi w "natrętnie niewrażliwy" sposób (Hobson i in., 2005). Interakcje te mogą zakłócać zdolności dziecka rozwijającego się odnosić do innych ludzi w środowisku i przynieść niezliczone problemy interpersonalne dla dziecka.

Rozwój dzieci matek chorych na Borderline Personality Disorder

Pomimo trudności matki z BPD mają emocjonalnego regulacji i znaczenie w relacji matka-dziecko w rozwoju dziecka społecznym i emocjonalnym, niewiele wiadomo obecnie o rozwoju psychospołecznego u dzieci matek z BPD. Do tej pory najsilniejszy badania zbadanie psychologicznych efektów tych dzieci to mały badanie pilotażowe przeprowadzone przez Weiss, Zelkowitz, Feldman Vogel Heyman i Paryżu (1996). Weiss et al. (1996) potwierdziły, że dzieci matek z BPD, w porównaniu do dzieci z matkami bez BPD, miały znacznie większą liczbę rozpoznań psychiatrycznych i wyższe notowania na globalnym rankingu nerek. Autorzy wykazali, że dzieci matek z BPD są na zwiększone ryzyko wystąpienia zaburzeń kontroli impulsów i graniczne tendencje własnych. Nawet wtedy, gdy uraz z dzieciństwa był kontrolowany na znaczne różnice pomiędzy grupami w funkcjonowaniu między dziećmi matek i bez BPD stwierdzono, około 20% zmienności w funkcjonowaniu dziecka i 8% zmienności w granicy patologii zostało rozliczone przez matki diagnozy sam. Weiss et al. Odkrycia zapewnić wgląd w rozwoju dzieci matek z BPD. Jednak badanie zostało ograniczone przez małą liczebność próby i brak uwzględnieniem współistniejących diagnoz, a nie zostało ono powtórzone na bieżąco. Wstępne wyniki wskazują na konieczność dalszych badań z większych próbek włącznie z matek z chorobami współistniejącymi diagnoz.

Poniższy rozdział analizuje stan załącznika dzieci zgłoszonych przez matek z BPD i przegląd literatury załącznika w celu oświetlenia potencjalne poznawcze, interpersonalne i uczuciowe problemy tych dzieci.

Stan przywiązanie dzieci

Dzieci matek z BPD wskazują na znacznie częstsze występowanie z 'niezorganizowany przywiązania niż dzieci matek bez BPD (Hobson i in., 2005). Matki z natrętnego niewrażliwości BPD jest, deregulacji afektywne, splątanie ponad oczekiwania roli i traumatycznych doświadczeń nierozwiązanych zidentyfikowano jako możliwe prekursorów tej dezorganizacji w zobacz IJzendoorn Van et al, 1999,. R. Hobson i wsp., 2005). Dezorganizacja u dzieci zwykle powstaje w odpowiedzi na nawracające stresu. W przypadku dzieci matek z BPD, chaotyczny odpowiedzi dziecięce, rozwijać się, co główny (1995) odnosi się do jako dylemat podejście-unikające. Stres związany z pogranicza objawów (np. błędne lub niestabilne zachowanie) powoduje dzieci jednocześnie trzymać się i odsunąć od swojego opiekuna. Innymi słowy, w czasie zagrożenia lub stresu, wyszukuje dziecko dla matki jako "podstawy bezpiecznego" trzymać się, ale w przypadku matki z BPD jest często matka sama, która niesie ze sobą zagrożenie.

Behavioral dezorganizacja u dzieci jest z natury maladaptive i dlatego niepokoi specjalistów od zdrowia psychicznego pracujących z dziećmi matek z BPD. Badania pokazują, że dezorganizacja w dzieciństwie osiąga skromne poziomy długoterminowej stabilności i wiąże się z szeregiem patologicznych następstw (Holmes, 2005;. Van IJzendoorn i wsp., 1999). Niezorganizowany dzieci borykają się z problemami zarządzania stresem, często angażują się w uzewnętrzniania zachowań, a może nawet twarz dysocjacyjnych zachowań w późniejszym życiu (Lyon-Ruth i Jacobvitz, 1999; Van IJzendoorn et al, 1999.).

Rozwój poznawczy

Niewiele wiadomo na temat rozwoju poznawczego u dzieci matek z BPD konkretnie, ale wysokie poziomy z 'niezorganizowany' status załączników sugerują, że dzieci te będą musiały stawić czoła znaczne upośledzenie poznawcze. Bezpieczeństwo przywiązanie z głównym opiekunem jest skorelowana z intelektualnego rozwoju i funkcjonowania dzieci w tej reakcji i dostrojenia matki zaangażowania i wsparcia emocjonalnego czułości zdrowego rozwoju poznawczego (patrz Crandell i Hobson, 1999 o krótki przegląd literatury). Dlatego matka z natrętnego niewrażliwości BPD i nieprzewidywalność jest związany negatywnie wpływają na rozwój poznawczy dziecka.

Crandell & Hobson (1999) przeprowadziła badania funkcjonowania intelektualnego u dzieci matek z "bezpiecznym" vs "niepewny" statusu przywiązania dorosłych. Odkryli, że dzieci 'Groźne spacerem matek zdobył średnio 19 punktów niższy od Stanford-Binet test niż dzieci "bezpieczne" matek. Podobnie, neurobiologiczne badania wykazują, że chaotyczny dzieci podwyższony poziom kortyzolu i zmniejszenie rozwój umysłowy (Hertsgaard, Gunnar, Erickson, i Nuchmias, 1995). Ponieważ większość dzieci matek z BPD wyświetlania wysoki poziom dezorganizacji, rozsądnie jest założyć, że dzieci matek z BPD są znacznie podkreślił dzieci, które znajdą się w gorszej sytuacji poznawczej (Holmes, 2005). Jest prawdopodobne, że stan przywiązanie dzieci matek z BPD pośredniczy relacji między matki psychopatologii i dziecka poziom funkcjonowania poznawczego.
Wzajemnego powiązania i afektywne rozporządzenie u dzieci matek z Borderline Personality Disorder

Ponieważ dzieci matek z BPD zazwyczaj wyświetlane chaotyczny wzorcem zachowania i są zmuszone do systematycznego radzenia sobie z ich matki borderline objawów (włącznie z ich maladaptive stosunków międzyludzkich, powtarzane zerwanych więzi i uczuciowej deregulacja), to należy oczekiwać, że dzieci matek z BPD by wykazują deficyty w kontaktach interpersonalnych pokrewieństwa. Choć istnieje bardzo minimalne badania w tej dziedzinie w chwili obecnej nie ma dowodów na to, że dzieci matek z BPD mają alternatywny sposób radzenia sobie z stresem interpersonalnej niż dzieci z matkami bez BPD (Crandell et al., 2003). W ramach "dziwnej sytuacji" eksperymentalne modelu zaprojektowanego w celu wywołania bezpiecznych zachowań załączników bazowych, niemowlęta matek z BPD są mniej dostępne dla konstruktywnego dialogu z nieznajomym ust Hobson et al., 2005). Te dzieci stają się mniej zadowoleni z interakcji motherchild po interpersonally stresującym separacji, niż dzieci rodziców bez BPD. Crandell et al. (2003) opowiada, jak to alternatywny sposób radzenia sobie odzwierciedla dziecka oczekiwanie, że rodzic nie powróci, aby uspokoić dziecko w czasie silnego stresu.

Warto zauważyć, że zwiady dowodów uzna, że ​​dzieci matek z BPD również wykazują oznaki afektywnej rozregulowaniem podczas Eksperymentalny "Still zabiegu Face". W Still zabiegu Face, dzieci matek z BPD pokazać wzór Dazed blasku i spojrzeć z dala od rodzic częściej niż dzieci matek bez BPD (Crandell et al., 2003). Crandell et al. stwierdził, że podczas gdy dzieci matek i bez BPD przedstawiane z podobnym afektem przed zabiegiem, dzieci matek z BPD wykazały szybki spadek w trakcie i po zabiegu. Utrzymywali ogólnej depresji wpływają i wystawiał więcej oszołomionych wygląd niż w grupie kontrolnej. Dodatkowo, dzieci matek z BPD zdobył niższy od środków zachowań organizacji w warunkach stresu ust Hobson, 2005) i wymagał więcej czasu, aby odzyskać od sytuacji stresowej. Te wstępne ustalenia dotyczące emocjonalny konflikt u dzieci matek z BPD jest wzmocniona przez psychoanalitycznych obserwacji. Raporty donoszą, opisać dzieci matek z BPD jako mające tendencje ku obronnego rozszczepiania i wyświetlaniu "potrzeb emocjonalnych poprzez zaprzeczenie, działając-out, samo destrukcyjne zachowanie i rola reversalsÖ [i] często wyraża obawy przed porzuceniem i pochłoniętym" (Glickauf-Hughes & Mehlman , 1998, s.. 300).

Istnieją również dowody na to, że nawet w średnim dzieciństwie, dzieci matek z BPD może wyświetlać problemy z interpersonalnej pokrewieństwa i regulacji afektywnej. Dalsze badania wykazały, że zaburzone dzieci mają większe trudności angażują w "demokratyczny" zabawy z rówieśnikami w wieku sześciu i siedmiu. Te dzieci często podejmują decyzje kierownicze i są ogólnie bardziej controllingu w interakcji z obu rówieśników i rodziców. Dodatkowo, chaotyczny dzieci utrzymać niezdolność do właściwego rozwiązania przerażające sytuacje w środkowych latach dzieciństwa (patrz Holmes, 2005 przez krótki przegląd badań).

Zobacz profil autora http://zdrowa-psychika.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach