Psycholog WarszawaRozumienie Borderline
forum psychiczne, forum psychiatryczne, forum psychologia

Zdrowa psychika, forum zdrowa psychika dotycząca psychologii zdrowia, higieny psychicznej oraz zaburzeń psychicznych.


You are not connected. Please login or register

Rozumienie Borderline

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Rozumienie Borderline on Pon Kwi 23, 2012 6:37 am

Admin


Admin
Borderline, wcześniej znany jako emocjonalnie niestabilne zaburzenia osobowości, to poważna choroba psychiczna przynosi emocjonalną niestabilność powoduje ogromne cierpienia wśród granica i wszystkie związane z nim. Zazwyczaj występuje u młodych dorosłych, a ustępują może w danej osoby lat 30. i 40., kiedy już emocjonalnie dojrzałych.

Podczas Borderline Personality Disorder lub BPD kiedyś nazwał diagnozy makulatury przez lekarzy, według znanego poradnika "Czasami Ustawa Szalony: Living With Borderline Personality Disorder", to nadszedł na baczność, że zaburzenia osobowości nie istnieje, jest poważne, a nie czymś, co należy powszechnie mylone z dojrzewania. Żyjąc z osobą z tego zaburzenia może być katastrofalne w czasach, edukowanie siebie jak najwięcej może pomóc wyeliminować objawy i zapewnienia zrozumienia między granicy i jego stan i na granicy i jego / jej bliskich.

Definiowanie Borderline Personality

Według PsychCentral.com, BPD jest schemat zachowań zdominowany niestabilnością w relacjach interpersonalnych, w wizerunku i emocji. Chorzy mogą również wykazywać czarno-białego myślenia i wartości osoby jeden minut i niedocenianie ich dalej. Najczęstsze objawy rozgraniczenia między innymi:

Impulsywność i angażowanie się w ryzykowne zachowania, które mogą być samo-szkodliwe (np. seksu, lekkomyślne jazdy, hazard, nadmierne wydatki lub nielegalne narkotyki);
Chroniczne poczucie pustki;
Frantic wysiłki w celu uniknięcia prawdziwe lub wyimaginowane rezygnację;
Powtarzające się akty autoagresji (np. cięcie lub pieczenie skóry);
Nawracające Zachowania samobójcze lub myśli;
Bezpodstawne ataki intensywnego gniewu;
Wzór intensywnych i niestabilne relacjach interpersonalnych;
Zaburzenia tożsamości; nieważne poczucie własnej;
Objawy dysocjacyjne

Zaburzenia współwystępujące z BPD

Podobnie jak wiele innych zaburzeń psychicznych, BPD nie stoi samodzielnie. Chorzy, którzy mają BPD są często z rozpoznaniem innych zaburzeń - współistnienie - z BPD. Mogą to być choroby dwubiegunowej zaburzenia nadużywanie substancji, aktorski zaburzenia osobowości, antyspołeczne zaburzenia osobowości, narcystyczne zaburzenia osobowości, anoreksja lub bulimia i agorafobia czy zaburzenia dysocjacyjne tożsamości, aby wymienić tylko kilka.

Przyczyny BPD

Według MayoClinic.com, BPD jest częstsza u kobiet niż u mężczyzn. Podczas gdy genetyka i zaburzenia mózgu może odgrywać rolę w swoim rozwoju choroby, czynniki środowiskowe odgrywają najsilniejszą rolę, ponieważ większość ludzi zgłaszane były seksualnie, fizycznie i emocjonalnie wykorzystywane jako dzieci.
Leczenie BPD

Połączenie behawioralnej i leków psychoaktywnych jest najbardziej skutecznym sposobem leczenia większości chorób psychicznych, BPD wliczony w cenę. Anti-niepokój, antydepresanty i / lub anty-psychotyczne leki mogą być przepisane do złagodzenia objawów.

Borderline Personality Disorder jest coś, co może potrwać latami ustępują po pierwszej manifestacji w kimś zazwyczaj podczas wczesnej dorosłości. Ludzie zwykle "dojrzewa się" z nim w czasie. Jednak edukacja na tego typu zaburzenia osobowości w imieniu BP i non-BP jest kluczem do osiągnięcia zrozumienia tego stanu i ewentualnie ulgi.

Zobacz profil autora http://zdrowa-psychika.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach