Psycholog WarszawaMimo zaburzeń depresyjnych
forum psychiczne, forum psychiatryczne, forum psychologia

Zdrowa psychika, forum zdrowa psychika dotycząca psychologii zdrowia, higieny psychicznej oraz zaburzeń psychicznych.


You are not connected. Please login or register

Mimo zaburzeń depresyjnych

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Mimo zaburzeń depresyjnych on Pon Kwi 23, 2012 6:38 am

Admin


Admin
Mimo zaburzeń depresyjnych (MDD) reaguje na leczenie i można wyleczyć z niego, proces gojenia jest trudne i może zająć dużo czasu. Inni wokół osoby cierpiącej na M.D.D. może niecierpliwić, rzucając swoje ręce, mówiąc rzeczy w stylu: "Po prostu nad nim" i "To umysł nad materią! Wystarczy myśleć pozytywnie! "Ale to nie jest takie łatwe. W rzeczywistości nie jest wyjątkowy powód M.D.D. Trudno kopać i dlaczego to zajmuje sporo czasu, aby uzdrawiać od niego. Niektóre z objawów MDD, sami, takie jak brak apetytu, bezsenność i depresję wywołują anhedonia, w ten sposób, okrągły proces jest w pracy co ludzi z MDD pobyt w depresji.
Efekt kuli śnieżnej

Osoba z M.D.D. jest zablokowany, gdy niezależnie od pierwotnej przyczyny MDD (Sytuacyjne lub biologicznych), depresja pogarsza samych objawów samych. Na przykład, osoba z M.D.D. Może nie chce jeść. Ich apetyt ma. To objaw M.D.D. powoduje brak odżywiania i po pewnym czasie, depresja. Bardziej przygnębiony jeden dostaje, mniej jedzą. Mniej jedzą, bardziej przygnębiony stają. Dlatego występuje efekt kuli śnieżnej, gdzie objawem jest obecny i powoduje większą depresję, a wzrost w depresji powoduje nawrót tego objawu. Nawrót objawów, a następnie powoduje większą depresję. I to trwa i trwa.
Inne przykłady efekt kuli śnieżnej

Innym przykładem tego cyklu ciągłym i kumulują się, gdy ktoś z MDD ma problemy ze snem (objawem). Bezsenność powoduje więcej smutek i poczucie bycia przytłoczeni i bezradni - wzrost depresji. Wzrost w depresji powoduje więcej bezsenność. I proces się powtarza.

Wreszcie inny sposób, w jaki powtarzalny cykl występuje jest z objawów anhedonia. Anhedonia obejmuje osoby już nie chce robić rzeczy, które kiedyś przyniosły przyjemność. Tak więc osoba z M.D.D. Poczucie anhedonia mogą przebywać w domu cały dzień i nie doświadczyć dużo, czy w ogóle przyjemność. Ten brak przyjemnych doświadczeń spowoduje osoba czuć się bardziej przygnębiony niż on lub ona zaczęła że dni. W odpowiedzi, on lub ona będą bardziej anhedonia i po raz kolejny, nie wychodzić z domu i leżeć w łóżku, doświadczając niewielki lub żaden przyjemność. To z kolei spowoduje większą depresję. I proces ten trwa nadal.
Proces gojenia

Powyższe przykłady ilustrują, jak depresja może pogorszyć i marudzić. Te same objawy choroby zakończyć, że zaburzenie bardziej dotkliwe. Biorąc pod uwagę te informacje, można zrozumieć dlaczego iw jaki sposób może to być tak trudne do "po prostu nad nim" i "myśleć pozytywnie". Depresja jest chorobą uleczalną jeszcze złożony. Jasność zdobywa przez coraz świadomi tego, jak objawy, jak brak apetytu, bezsenność i depresję wywołują anhedonia może służyć jako katalizator w procesie leczenia.

Zastrzeżenie: Informacje zawarte w tym artykule jest wyłącznie do celów edukacyjnych i nie powinny być stosowane do diagnozowania lub do prowadzenia leczenia bez opinię profesjonalisty zdrowia. Każdy czytelnik, który troszczy się o jej zdrowia należy skontaktować się z lekarzem.

Zobacz profil autora http://zdrowa-psychika.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach