Psycholog WarszawaWyjaśnienie zaburzenia dysocjacyjne tożsamości
forum psychiczne, forum psychiatryczne, forum psychologia

Zdrowa psychika, forum zdrowa psychika dotycząca psychologii zdrowia, higieny psychicznej oraz zaburzeń psychicznych.


You are not connected. Please login or register

Wyjaśnienie zaburzenia dysocjacyjne tożsamości

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Wyjaśnienie zaburzenia dysocjacyjne tożsamości

Dysocjacyjne zaburzenie tożsamości (DID) znajdują się w różnych kulturach. To jest rzadko rozpoznawana u dzieci i jest diagnozowana trzy do dziewięciu razy częściej u kobiet niż mężczyzn dorosłych dorosłych. Kobiety średnio 15 lub tożsamości, podczas gdy mężczyźni średnio około ośmiu.
Trudność Diagnozowanie zaburzenia dysocjacyjne tożsamości

CZY ma podobne lub nakładania objawy innych schorzeń czyni go trudnym do zdiagnozowania. Ogólnie akceptowane przez specjalistów, że korzeniem DID to wyparte wspomnienia z trudnego dzieciństwa nadużycia, ale nie dziwi, że dzieli z objawów zespołu stresu pourazowego (PTSD).

W pierwszych latach psychologii, DID był często mylony ze schizofrenią. Jest to najprawdopodobniej spowodowane występowaniem schizofreników wyświetlania dowody halucynacje. Choć halucynacje są cechą schizofrenii nie charakterystyczne DID jest. Jednak, gdy więcej niż jeden dysocjacyjne osobowość jest obecny, może być mylony z ułudy. Ponadto, jeśli dysocjacyjne osobistości komunikacji, może być mylone z omamów słuchowych.

Przeczytaj więcej na Suite101: Wyjaśnienie zaburzenia dysocjacyjne tożsamości | Suite101.com


Przesunięcia pomiędzy zdysocjowanych osobowości może prowadzić do terapeuty w celu zdiagnozowania choroby dwubiegunowej z szybką Kolarstwo. Objawy mogą naśladować DID inne zaburzenia osobowości, zwłaszcza Borderline zaburzenia osobowości.

W celu wykluczenia innych możliwych rozpoznań; profesjonaliści stosują różne umiejętności oceny i testów. Wspieranie czynnikami diagnozy CZY obejmują:

Obecność jednoznacznej dysocjacyjnych objawów ze nagłe zmiany w tożsamości państw,
uporczywe i konsekwentne tożsamość specyficzne zachowania i demeanors w czasie,
raporty rodziny lub współpracowników, które pokazują dowody dysocjacyjnych zachowania, które poprzedza kliniczne lub kryminalistycznych prezentację, w
odwracalny amnezja,
i wysokie wyniki w testach dysocjacyjnych pomiarowych.

Kryteria zaburzenia dysocjacyjne tożsamości

Główną cechą DID jest obecność dwóch lub więcej oddzielnych tożsamości i osobowości, które przejąć kontrolę nad zachowaniem. W Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM-IV-TR) (APA, 2000), kryteria rozpoznania DID jest:

Przeczytaj więcej na Suite101: Wyjaśnienie zaburzenia dysocjacyjne tożsamości | Suite101.com


Obecność dwóch lub więcej odrębnych tożsamości lub stanach osobowości, każdy ma swój własny sposób interakcji z otoczeniem i sobą.
Przynajmniej dwa z tych tożsamości lub stany osobowości dzwonił przejąć kontrolę nad zachowaniem osoby.
Niezdolność przypomnieć ważnych informacji osobistych, które są zbyt obszerne, aby się wytłumaczyć zwykłą zapomnienia.
Zaburzenie nie jest wynikiem bezpośrednich fizjologicznych skutków substancji lub ogólnego stanu zdrowia. (U dzieci, objawy nie są przypisane do wyimaginowanych towarzyszy zabaw lub innych zabaw fantasy.)

Kontrowersje wokół DID

Wielu ekspertów nie wierzy, że CZY istnieje. To był jeden czynnikiem w decyzji o zmianie nazwy tej choroby od wielu osobistości miało miejsce w ostatniej edycji DSM. Ze względu na trudności w diagnozowaniu zaburzeń, statystyki były w dużej mierze niewiarygodne. Wielu ekspertów cytować ten brak dowodów empirycznych jako wsparcie dla ich argument.

Inne frakcje argument, twierdzą, że DID jest właściwie konstrukcją społeczną z terapeutą i pacjentem. Twierdzą, że terapeuci zaszczepić fałszywe wspomnienia do swoich pacjentów podczas hipnozy. Argument ten uzyskał poparcie, gdy okazało się, że kobieta, na których oparta była książka Sybil była Shirley Ardell Mason i jej diagnoza została zakwestionowana przez kilku psychiatrów.

Niektórzy psychiatrzy twierdzili, że główny psychiatra i autor książki, Cormelia Wilbur, manipulować Masona do przypuszczeń miała wiele osobowości. Jednakże, inni twierdzili, że w rzeczywistości te psychiatrzy zniekształcone fakty sprawy na poparcie swoich twierdzeń. Ten szczególny przypadek pozostaje w sporze dziś zarówno Mason i Wilbur nie żyją i psychiatryczne pliki Wilbur firmy są uszczelnione.

Innym znanym książka dotycząca uwagę wielokrotnej osobowości Kiedy wyje królików, napisany przez osobę sama i Truddi Chase. Jest to jedna z nielicznych książek napisanych przez pacjenta, a nie psychiatry prowadzącego. Inne znane przypadki zostały również przedstawione w hollywoodzkich filmów, zwłaszcza "Trzy oblicza Ewy" Niedawno telewizja stworzył swoją wersję w serii "The United States of Tara".

Osoby ze zdiagnozowaną CZY są na wysokie ryzyko samobójstwa (jeden z najwyższych ze wszystkich zaburzeń psychicznych) i uzależnień. Oni również mają tendencję do pokazywania agresywnych zachowań częściej niż wielu innych zaburzeń psychicznych. Nie ważne z której strony pada argument, osoba, pozostaje faktem, że to zaburzenie, jak w przypadku innych poważnych zaburzeń psychicznych, mogą być katastrofalne nie tylko dla jednostki, ale dla rodzin, jak również.

Zobacz profil autora http://zdrowa-psychika.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach