Psycholog WarszawaPsychologiczne skutki bycia otyłym
forum psychiczne, forum psychiatryczne, forum psychologia

Zdrowa psychika, forum zdrowa psychika dotycząca psychologii zdrowia, higieny psychicznej oraz zaburzeń psychicznych.


You are not connected. Please login or register

Psychologiczne skutki bycia otyłym

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Psychologiczne skutki bycia otyłym on Pon Kwi 23, 2012 6:47 am

Admin


Admin
Psychologiczne skutki bycia otyłym

Konsekwencje zdrowotne związane z otyłością są niezaprzeczalne, zgodnie z lipca 2009 r. badania opublikowanego w zaleceniach MMWR i raporty, ponad jedna trzecia członków amerykańskiej populacji dorosłych jest otyłych, zwiększając ryzyko chorób układu krążenia, cukrzyca, rak i udar mózgu.

Jakby niekorzystne fizyczne skutki zdrowotne otyłości nie pozostają w mojej pamięci na tyle, warunek jest znany również przyczynić się negatywnie na samopoczucie psychiczne.
Wstyd bycia Otyłość

Obszerne badania wskazują, że zbyt ciężkie prowadzi do poczucia wstydu wśród osób otyłych. 2008 Badanie autorstwa Conradt i kolegów i opublikowane w Journal of Clinical Psychology cytowany pracę kilku naukowców, którzy zbadać psychologiczne konsekwencje otyłości, wymieniając postępowanie w dochodzeniu Freidman, który w 2005 r. zaproponowano, że piętno społeczne związane z otyłością prowadzi otyłych ludzie się wstydzić.
Wcześniejsze badania, również opublikowane przez Conradt i jego współpracowników, został wyróżniony w edycji czerwca 2007 r. Journal of Personality Assessment, zapewniając dodatkowe uzasadnienie dla relacji pomiędzy otyłością i wstydu. Badaniu stwierdzono, że u osób otyłych cierpi na poczucie wstydu, niezależnie od tego jak otyłość były, co sugeruje, że tylko otyłe są wystarczy doprowadzić do negatywnych emocji.

Mimo rozbieżności w dokładnej wagi nie powodują różnic w częstości występowania wstydu, płeć nie odgrywają znaczącą rolę. Do kobiety w badaniu byli bardziej skłonni do wstydzić przez ich otyłość, prawdopodobnie dlatego, że normy społeczne zachęcić kobiety do szczupłej sylwetki.

Niestety, uczucie wstydu na temat własnego ciała nie całkowicie nieszkodliwe zjawisko. W 2004 roku Tiggemann & Kuring znaleźli związek między wstydu ciała i depresji (cytowany w Conradt i wsp., 2008). Zdaje się pogarszać sytuację otyłej osoby, depresja dotyczące wstyd ciała tylko pogarsza waga związane z przeciwnościami.

Marca 2009 Badanie przeprowadzone przez Murphy'ego i innych badaczy do International Journal of Obesity, że wśród osób cierpiących na depresję, którzy byli otyli byli pięć razy częściej do przejadania się, aw konsekwencji zwiększenie masy ciała. Mając na uwadze powyższe, można wywnioskować, że nie tylko psychologiczne problemy wynikają z otyłości, ale także zapobiec jej podbitej.Otyłość i stres

Otyłość może przyczynić się do poczucia wstydu i depresji wynikającej, ale to dylemat nie jest jedynym psychologiczna bariera, że ​​u osób otyłych w twarz, jako punktów badawczych na stres jak Innym efektem jest zbyt ciężki. Zgodnie z pracy Conradt et al. opublikowane w Journal of Clinical Psychology, osób otyłych czuć strach, czyli w czasach, gdy ich ciężar jest oceniany przez innych, lub nawet przez nich samych.

Praca Conradt i wsp. wskazują również, że sytuacja powszechna jak zakupy na odzież może być psychologicznie rozpaczliwy dla osób otyłych, jak próbuje dopasować do stroju świadczy hyperaware osoby o wielkości swojego ciała. Na uwagę zasługuje fakt, że podobne do ich badania w Journal of Personality Assessment, to badania wykazały, że rozpaczliwy sytuacje miały wpływ na osoby otyłe, niezależnie od ich stopnia ich otyłości.

Istnieją dowody na wsparcie przekonanie, że wyniki otyłość w psychologicznej niebezpieczeństwie. Auspiciously, pokonując wyniki otyłości poprawy obrazu ciała i poczucie własnej wartości, zgodnie z 2009 r. badania opublikowanego przez Palmeira i wsp. w International Journal of Behavioral Nutrition & Aktywności Fizycznej. Być może zrozumienia przyczyn otyłości może pomóc osobom podbić ją i utrzymać długotrwałą utratę wagi.

Zobacz profil autora http://zdrowa-psychika.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach