Psycholog WarszawaWiększość rodziców może i powinien próbować pomóc dziecku
forum psychiczne, forum psychiatryczne, forum psychologia

Zdrowa psychika, forum zdrowa psychika dotycząca psychologii zdrowia, higieny psychicznej oraz zaburzeń psychicznych.


You are not connected. Please login or register

Większość rodziców może i powinien próbować pomóc dziecku

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Najmniej powszechne, ale wskazuje, że najpoważniejszym psychologiczne leczenie jest potrzebne, gdy dziecko się objawy są nasilone lub zachowanie jest skrajny i potencjalnie zagrażające życiu. Obejmuje to sytuacje, w których dziecko doświadcza fałszywe dźwiękowy lub wizualny doznania, pożary ustawienie, atakuje inne, lub ciężkiej depresji i podejmowania uwagi o popełnieniu samobójstwa.

Rodzice reagują w zróżnicowanych formach, w obliczu idei, że ich dziecko potrzebuje psychologicznego leczenia. Niektórzy rodzice czują się winni i obwiniania siebie za ich dziecka problemem. Inne zaniepokojeni rodzice mogą doświadczyć pomyłek czy wątpliwości co do ich dziecka, konieczność leczenia. Nauczyciel, na przykład, może opisywać dziecko za przejaw problemów emocjonalnych lub zachowania w klasie, gdy dziecko wydaje się zachowywać normalnie w domu. Rodzice, którzy otrzymują tego typu razie mają często trudności pogodzenia własnej percepcji dziecka z tymi z nauczycielem.

Większość rodziców może i powinien próbować pomóc dziecku radzić sobie z problemami, przed konsultacją u psychologa. Jednakże, jak w każdej dziedzinie życia, są pewne sytuacje, w których pomoc z zewnątrz jest uzasadnione. Przeciętny rodzic nie jest chętny, aby skonsultować się z lekarzem dla swoich dzieci potrzeb medycznych. W rzeczywistości, rodzice, którzy nie uzyskają odpowiedniej opieki medycznej dla swoich dzieci są uważane za zaniedbanie. Wierzymy poinformowany rodzic uznaje również, gdy ich dziecko może potrzebować lub korzystania z terapii psychologicznej i rozumie, że taka interwencja nie jest w żaden sposób oznak rodzicielskiej porażki.

Zobacz profil autora http://zdrowa-psychika.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach