Psycholog WarszawaJak Matka z Borderline wpływa na jej dzieci 1
forum psychiczne, forum psychiatryczne, forum psychologia

Zdrowa psychika, forum zdrowa psychika dotycząca psychologii zdrowia, higieny psychicznej oraz zaburzeń psychicznych.


You are not connected. Please login or register

Jak Matka z Borderline wpływa na jej dzieci 1

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Jak Matka z Borderline wpływa na jej dzieci

Dzieci matek z Borderline Personality Disorder (BPD) są potencjalnie niekorzystnej sytuacji grupa dzieci, które są zagrożone w przyszłości psychopatologii. Crandell et al. (1997) wykazały, że stan załącznik nie jest całkowicie stabilny, jednak dzieci, które są w stanie rozwiązać wczesne traumatyczne doświadczenia są w stanie uzyskać "zdobył bezpieczną 'status załącznika w dorosłość. Dorośli z zapracowanej funkcji bezpiecznego stanu porównywalnie do dorosłych, którzy mieli bezpieczny stan załącznika jako dzieci do Crandell i wsp., 1997). Odkrycia te posiadają wielkie obietnice dla prognozowania dzieci matek z BPD. Przy odpowiedniej uwagi i interwencji, jest nadzieja, że ​​dzieci matek z BPD pokona ryzyko związane z tą macierzyńską psychopatologii.

Stan przywiązanie i Wczesne doświadczenia matek z Borderline Personality Disorder

Matki z BPD cechuje historii rozbitych związkach i wyraźnym destabilizacji w wielu dziedzinach życia. Przewiduje się, że charakterystyczne zachowania BPD będzie infiltrować matka-dziecko jak to koliduje z innymi relacjami.

Borderline Objawy zaburzeń osobowości w kontekście rodzicielstwa

Charakterystyczne objawy Borderline Personality Disorder mogą utrudniać zdolność matki z BPD na dominujące skutecznie i wpływają negatywnie na społeczny i emocjonalny rozwój dziecka.

Na przykład, osoby dorosłe z BPD zwykle wyświetla wzór niestabilnych związkach i wielu problemów interpersonalnych (APA, 2000). Są na ogół wykazują chaotyczny sposób radzenia sobie z interpersonalnej stresu i często wahają się między skrajnym idealizacji i dewaluacji innych (Holmes, 2005; APA, 2000). Sugeruje się, że matka-dziecko związek nie jest chroniony od tych problemów interpersonalnych.

Podobnie, osoby z BPD często przekraczają granice interpersonalne i oczekiwań ról. Wiele osób z BPD, na przykład, będzie empatyczny wobec, i troska o, innych ludzi tylko pod założeniem, że druga osoba będzie "Be There" dla nich na żądanie (APA, 2000). Wiele zwyczajowo zrobić niepraktycznych roszczeń, że inni nie są "tam" wystarczająco i uczynić nierealistyczne wymagania co do ilości czasu spędzanego razem. Często niewłaściwie reaguje z intensywnym gniewu nawet krótkich separacji lub niewielkie zmiany w planach (APA, 2000).

Równocześnie matka z BPD ma tendencję do traktowania dziecka jako "potrzeby obiektu satysfakcjonujące" w przeciwieństwie do jednostki, osoby niezależne. Takie zachowania, zmieszane z potężnym, idealizacji przemiennego i charakterystyczne dewaluacji baryłek dziennie, które mogą zapobiec pozytywny matka-dziecko i mieć negatywny wpływ dziecka rozwijające umiejętności interpersonalne i poczucie siebie.

Ponadto skuteczne wychowanie przez matkę z BPD jest zagrożone przez niestabilność w jej poczuciu własnej jaźni. Ogólnie rzecz biorąc, osoby z BPD utrzymywać negatywny obraz siebie i poczucie bezwartościowości. Jest to także typowa dla dorosłych z BPD zgłaszających nagłe zmiany w aspiracjach, powołanie i tożsamość płciową i wartości (APA, 2000). Ponieważ jest to dzięki unikalnej relacji z matką, że dziecko rozwija poczucie jaźni, to zniekształcony, nieprzewidywalne, a wahania obraz własnej matki może mieć negatywny wpływ na dziecka własnego wizerunku siebie.

Ponadto matka z niemożnością BPD do odpowiedniego regulowania własnych emocji może utrudniać jej zdolność do radzenia sobie z różnych stanów emocjonalnych swojego dziecka (nowy-man & Stevenson, 2005; Paryż, 1999). To jest wspólne dla matek z BPD czuć się zaniepokojeni, wyobcowani, zagubieni, lub przytłoczeni ich niemowląt (Hobson i wsp., 2005;. Holman, 1985; Newman & Stevenson, 2005). Kiedy te rodzice utknąć we własnym "organizacji obronnej i splątane myśli" (Crandell, Fitzgerald, i Whipple, 1997, s.. 250), zapobiegają ich dzieci od włączenia pewnych emocjonalnych doświadczeń i zachowań.

Matki z BPD, na przykład, są charakterystycznie niestabilne i mają problemy z kontrolowaniem intensywne, niewłaściwe gniew, który jest często wytrąca się przez środowisko zmian i / lub intensywnych lęków zaniechanie (APA, 2000; Paryż, 1999). Ich silne wybuchy złości mogą być szkodliwe dla rozwijającego się dziecka, a wiele dzieci matek z BPD są ofiarami słownej i / lub fizycznej przemocy (Newman & Stevenson, 2005). Glickhauf-Hughes & Mehlman (1998) sugerują, że "matki wrogość, wściekłość, i destrukcyjne zachowanie może być przebrany za miłość, co utrudnia dziecku zaufać swoje własne postrzeganie rzeczywistości" (s. 296).

Dodatkowo matka z niemożnością BPD do odpowiednio regulować swoje emocje wywołuje ją niewłaściwie reaguje na bodźce środowiskowe. Jej niezdolność do regulowania swoich emocji często przynosi impulsywnych i samo-okaleczenie zachowań. Osoby z BPD, na przykład, często angażują się w hazard, nadużywanie substancji, lekkomyślne jazdy, jedzenie binge i inne autodestrukcyjne zachowania. Około 8-10% pacjentów z BPD popełnić samobójstwo, i jeszcze wyższy procent, niemal 70%) próba samobójstwa lub angażują się w zachowania, które są fizycznie szkodliwe (APA, 2000; Paryż, 1999; Trull i wsp., 2003).

Psychologiczne skutki tego samo-okaleczenia zachowań na dzieci może być ogromna. W szczególności dzieci bereaving rodzica po samobójstwie czuć ogromne poczucie winy, pytanie "dlaczego" i cierpią z powodu skomplikowanej i wewnętrznej żałoby ust Emerson, 2003). Te dzieci czują się odizolowani i zły, a twarz zwiększone ryzyko wystąpienia objawów pourazowych Stress Disorder i innych psychopatologii (CEREL, Fristad, Weller, i Weller, 2000; Emerson, 2003).

Wczesne doświadczenia i zajęcia dla dzieci

Badania konsekwentnie pokazują, że stan rodzica przywiązanie dorosłych wiąże się ze statusem załączników niemowląt (Crandell et al., 1997). Własne załączniki Many BPD matek dzieciństwa do swoich pierwotnych opiekunów były "niezorganizowany", a oni nadal cierpi z powodu "wplątany" lub "nierozwiązanych" Załączniki w relacjach dorosłych (Crandell et al, 2003;. Hobson i wsp., 2005;. Holmes, 2005). Zatem logiczne jest, że dzieci matek z BPD wyświetlania wysoki poziom dezorganizacji (Holmes, 2005; Lyons-Ruth i Jacobvitz, 1999).
Stwierdzono, że matka z maladaptive statusu BPD przywiązanie dzieciństwa jest przekazywana z pokolenia na pokolenie za pośrednictwem replikacji nierozwiązanej traumy w życia matki (dla dyskusji w zakresie przesyłu, patrz Crandell et al, 1997;. Crandell i wsp., 2003;. Van IJzendoorn, 1995). W istocie, sposób, w jaki matka zastanawia się nad ostatnim urazie w swoim życiu jest związana z jakością relacji między matką a jej własne dziecko ust Crandell et al, 1997;. Van IJzendoorn, 1995). Matka z historią BPD na traumy z dzieciństwa zostaje powtórzone w swojej rodziny poprzez reprodukcji maladaptive środowisku rodzinnym i jawnych zachowań rodzicielskich. Feldman, Zelkowitz, Weiss, Vogel, Heyman, i Paryż (1995) odkrył, że rodziny matek z BPD, podobne do rodzin pochodzenia matek z BPD, były znacznie mniej spójne, mniej zorganizowane i oznakowane w sumie o większej niestabilności, niż rodzin bez granicy patologii.

Komercyjna Trauma i jawne Zachowania dla rodziców

Nierozwiązane traumy, która wiąże się z BPD, często utrudnia matczynej zdolność do dominujące skutecznie. Rodzice, którzy nie są w stanie odbić się na ich historii dzieciństwa i zintegrować swoje doświadczenia mają ograniczoną zdolność do emocjonalnego dostępności do swoich dzieci (Crandell i Hobson, 1999). Konkretnie, matka z BPD może brakuje zdolności do właściwego reagowania na swoje dzieci poprzez projekcję przeszłości materiał do wewnątrz matka-dziecko interakcji (Crandell et al., 1997). Na przykład, defensywny podział może ingerować w relacji rodzic-dziecko przez matki z percepcją BPD jego dziecka, albo jako "wszystko dobrze", który musi być zapisane, czy "złe", który musi zostać skarcony (Newman & Stevenson , 2005, Glickhauf-Hughes & Mehlman, 1998). Nawet akt opieki dającej się może spowodować bolesne wspomnienia z matki historii traumy, co jest bardzo trudne dla matki z BPD do radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami rodzicielstwa (Main, 1995). Są wyzwala często powoduje jej do udziału w maladaptive i "przerażeni / przerażające" zachowania, przy czym ona jest zarówno przerażające dla dziecka i przestraszył się w tym samym czasie (Holmes, 2005; Hobson i wsp., 2005). W ten sposób matki z BPD są często klasyfikowane jako "wysokiego ryzyka" rodziców (Newman & Stevenson, 2005), na ryzyko krzywdzenia dzieci lub zachowań drastycznie nadopiekuńcza.

Zobacz profil autora http://zdrowa-psychika.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach